Hakkında

İMOTAR ENDÜSTRİYEL

MAKİNA TARIM ARAŞTIRMA GELİŞTİRME SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Fide Aşılama Makinesi üreterek sektördeki açıkları kapatmayı hedefleyen girişimci gençlerin bir araya gelerek 2015 yılında kurdukları bir girişimdir.  3 yıl boyunca üzerinde çalıştıkları ve nihayetinde başarıya ulaşarak; Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından testler ile onaylanıp TeknoGirişim sermayesinden hibe almıştır.

2015 Yılından bugüne AR-GE çalışmaları ve pazar araştırmaları ile birlikte ürünlerini sürekli geliştiren İmotar, Mart 2017’de üretimlerini tamamlayarak satış çalışmalarına başlamıştır.

Hollanda’dan 470 bin liraya ithal edilen makineyi 30 bin liraya  üreterek, büyük bir başarıya imza atan İmotar, ”Üç gencin tasarımı, Hollanda’dan ithalatı bitirecek” ve ”Hollanda’dan İthalatı Bitirecek Müthiş Buluş” Manşetleri ile basında genişçe yankı uyandırmıştır.

Hedef İhracat!

Türkiye’nin ihracat konusundaki gelişimlerini ve Tarımdaki başarıların arttırılmasını vizyon edinen İmotar Fide aşılama makinesi başta olmak üzere %100 yerli olarak üretmiş oldukları cihazları yurt dışında da satmayı hedeflemektedir.

Basında Biz

İmotar satışlara başlaması ile birlikte kamuda büyük yankı uyandırdı. İmotar’a güvenen ve inanan binlerce insan haberleri paylaşarak onlara destek oldu.

imotar türkiye gazetesiistiklal caddesi imotar

imotar-tarim-basinda

anadolu ajansı imotarAnadolu Ajansında çıkan haberimizin detayları için tıklayınız.

Yer aldığımız diğer haberleri görmek için tıklayınız: Basında Biz